fbpx

Trendy v dizajne plotov na rok 2024

Dizajn budov je podobný módnemu dizajnu. Preto nehľadajte pravidlá, pretože jediným pravidlom je zmena. Na rozdiel od krivky trendu v obliekaní má však dizajn v oblasti bývania tvar, ktorý sa o niečo menej podobá horskej dráhe. Kopce a údolia sú oveľa pozvoľnejšie, a preto je lepšie predvídať, čo bude zaujímavé. Vďaka rozlíšeniu polročných období sa dá aspoň úspešne predpovedať budúcnosť.

Aké sú teda podľa nás trendy v oplotení domov a záhrad?

Dá sa povedať, že vplyv dvoch hlavných myšlienkových vzorov, ktoré ovplyvňujú dizajn – dôraz na ekológiu a udržateľnosť, ako aj jednoduchosť a minimalizmus – bude naďalej prevládať. Oboje sa potom odráža v dizajne v podobe kombinácie prírodných a hi-tech materiálov, ako je drevo a kov, drevo a betón alebo kameň a kov. A čo ploty? Plot je prvok, ktorý zvyčajne ohraničuje a vymedzuje územie vlastníka. Predný dvor, záhrada, dvor, to sú miesta, kde dominuje zeleň – tráva, kríky, stromy, kvety. Podľa súčasného trendu sa teda v kontraste dobre uplatní akýkoľvek ušľachtilý moderný materiál, ktorý ako máloktorý iný materiál uprednostňuje hliník.

Idete po ulici a zrazu namiesto tých obyčajných natretých lamiel alebo hrdzavých mreží periférne uvidíte niečo, čo akoby prišlo z budúcnosti. Ľahká kovová doska s dokonale rovnomerným sfarbením a mimoriadne presnými vyrezávanými vzormi. Takže sa čudujete, ako sa im to vlastne podarilo tak dokonale. Už to nie je len obyčajná zástena proti zvedavým susedom alebo túlavému psovi, ale umelecké dielo. Abstraktné geometrické tvary sú vytvorené dokonale presným strihom. Možno sa pýtate, čo urobili. Odpoveďou je laser. Moderný materiál a moderná technológia k sebe akosi patria. V kombinácii s okolitou zeleňou je stopercentne „trendy“. Alux Porto je presne ten druh plotu, na ktorý sa vzťahuje vyššie uvedené. V jazyku módy sa bude nosiť.

Čo bude ďalej dominovať v dopyte po hliníkových plotoch?

Samozrejme, klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy. To znamená pravidelné vertikálne alebo horizontálne línie výplní s lamelami v tvare písmena Z. V našom sortimente ich nazývame Alux Zeta. Pevné, pravidelné, oku lahodiace línie, ktoré sú jemné, menej nápadné, ale zaručene nikdy nebudú „out“. Ak nemáte konkrétny vkus a spontánne ste sa nerozhodli pre žiadnu z laserom rezaných výplní, môžete staviť na istotu.

Samozrejme, oba vyššie opísané varianty spĺňajú všeobecné požiadavky na moderné hliníkové ploty rovnako. Vďaka tomu nehrdzavejú, neblednú, sú pevné a zároveň ľahké, nevyžadujú údržbu a nepodliehajú poveternostným vplyvom.

Každý dizajn, ktorý si vyberiete na výzdobu svojho domu, môže rozprávať váš príbeh, odrážať váš osobný štýl a ladiť s architektúrou vášho domu. Môžete ísť tradičnou cestou a vybrať si klasické vzory, alebo byť kreatívni a vybrať si niečo naozaj jedinečné.

Vždy však budete mať istotu, že váš hliníkový plot je nielen krásny, technicky dokonalý, ale aj ekologický. Hliník je 100 % recyklovateľný, takže vaša nová záhradná ozdoba bude nielen pastvou pre oči, ale aj pre planétu.

Skrátka, nech sa rozhodnete akokoľvek, nikdy neurobíte osudovú chybu. Tento rok budú určite hitom hliníkové ploty s laserom vypálenou výplňou. Či už ste milovníkom moderného dizajnu, alebo hľadáte niečo, čo by oživilo vašu záhradu, takýto plot je jasnou voľbou. Pripojíte sa k tomuto trendu a pridáte do svojej záhrady kus futuristického umenia? Alebo sa držíte klasiky? Zastavte sa a porovnajte tieto dve možnosti priamo.

ALUX Novinky

Produkty

Hliníkový plot – nielen bezpečnosť, ale aj výhodná investícia

Extrémne dlhá životnosť, minimálna údržba, nízke nároky na podporné konštrukcie – to je len niekoľko z mnohých výhod, ktoré hliníkové ploty prinášajú svojim používateľom. Preto sa stali tak často používaným riešením v bytovej výstavbe, ako aj v komerčnej a priemyselnej sfére. Ich vlastnosti, najmä priaznivý pomer medzi životnosťou a mierou údržby, z nich robia vynikajúcu dlhodobú investíciu.

ČÍTAŤ ČLÁNOK
Produkty

Realizácia plotu krok za krokom

Predstavujeme novinku na trhu – fotovoltaický plot! Táto inovatívna kombinácia plotu a solárnych panelov prináša nielen ochranu a súkromie, ale aj čistú a udržateľnú energiu pre váš dom. Pozrime sa, v čom je fotovoltaický plot taký jedinečný a prečo by ste mali zvážiť jeho inštaláciu na svojom pozemku.

ČÍTAŤ ČLÁNOK