fbpx

Hliníkový plot – nielen bezpečnosť, ale aj výhodná investícia

Nadčasová hodnota hliníkových plotov je nepochybne výborným predajným argumentom v prípade predaja nehnuteľnosti, ktorej sú súčasťou, pretože pre nového majiteľa znamená nielen esteticky hodnotný prvok stavby, ale aj minimálne finančné náklady na ďalšie roky.

Aká je hodnota hliníkového plotu a prečo táto hodnota trvá tak dlho?

Existuje niekoľko kľúčových dôvodov:

Hliník je jedinečný materiál, ktorý prirodzene oxidujepri pôsobení kyslíka a vytvára na svojom povrchu vrstvu oxidu hlinitého. Potom zabraňuje ďalšej oxidácii, t. j. korózii, a v prípade poškodenia sa môže automaticky obnoviť. K tejto prirodzenej vlastnosti kovu sa pridáva ďalšia ochranná zložka v podobe technické povrchové úpravy počas výroby. Okrem toho hliník veľmi málo reaguje s vodou, čo je ďalším dôvodom jeho zázračnej „nehrdzavenia“.

ALUX hliníkové ploty - realizace ALUX Duo brána tmavá

Okrem odolnosti voči korózii hliník odoláva poveternostným vplyvom vďaka tomu, že nie je ovplyvnený UV žiarením. Vďaka tomu sa nerozkladá na slnku, nestráca svoju silu a nevybledne. Ďalšou pozoruhodnou vlastnosťou tohto kovu je teplotná stabilita. Hliník nepraská ani sa nedeformuje ani pri veľmi vysokých alebo nízkych teplotách.

Nízke náklady na údržbu Hliníkové ploty sú predovšetkým vďaka svojej nekorodujúcej povahe podporenej pokročilými povrchovými úpravami materiálu. Teplotná stabilita a odolnosť voči UV žiareniu sú ďalšie vlastnosti, ktoré prispievajú k minimálnej potrebe akejkoľvek starostlivosti.

Nenáročná údržba a vysoká odolnosť hliníkových plotov

Na rozdiel od železa alebo dreva, ktoré si vyžadujú značné prostriedky, úsilie a čas v podobe ochranných náterov alebo odstraňovania hrdze, je hliníkový plot technicky stále „vo forme“. Jeho jedinou údržbou je čistenie, ak je to potrebné z estetických dôvodov. Riziko mechanického poškodenia výrobku je tiež veľmi obmedzené. Spôsobuje to pevnosť materiálu proti nárazu, oderu alebo poškriabaniu.

Hladký a bezbariérový povrch hliníkových plotov je ďalším prvkom, ktorý prispieva nielen k jednoduchej údržbe, ale aj k bezpečnosti detí alebo domácich zvierat. Nenájdete tu žiadne hroty, ostré hrany ani rohy.

Moderný "trendy" vzhľad hliníka zodpovedá predstavám súčasnej architektúry a dizajnu. Čisté línie, minimalistický a elegantný charakter robia hliníkové ploty nadčasovými z estetického hľadiska a zároveň umožňujú ich jednoduché začlenenie do akéhokoľvek prostredia.

Estetika hliníkových plotov: farby a materiály

Estetický vzhľad hliníkového plotu možno zvýšiť výberom najvhodnejšieho typu výplne a jej farebného odtieňa. K dispozícii je široká škála vzorov a farieb, ako aj niekoľko druhov povrchových štruktúr, z matného na lesklý. Hliník možno dokonale kombinovať s inými materiálmi, ako je betón, drevo alebo sklo, a vytvoriť tak jedinečný a atraktívny vzhľad celej budovy.

Zákazník si môže vybrať medzi výplňami so širokými alebo úzkymi medzerami až po úplne nepriehľadné varianty, ktoré dokonale chránia súkromie používateľa. Vstupné brány a bránky v konštrukcii celého oplotenia sú samozrejmou súčasťou ponuky. Štrnásť farebných odtieňov výplne dáva možnosť vybrať si presne ten odtieň, ktorý najlepšie korešponduje s celkovým farebným konceptom budovy.

Extrémne dlhá životnosť a minimálna potreba údržby hliníkových plotov sa samozrejme odráža aj vo finančnom hospodárení kupujúceho. Pri hodnotení ekonomické výhody Toto riešenie musí zohľadňovať nielen dĺžku používania a náklady na bežnú údržbu, ale aj ďalšie aspekty. Ľahkosť hliníka, a teda ľahká manipulácia pri preprave a montáži, alebo nižšie náklady na nosné konštrukcie sú ďalšími príkladmi úspor. V neposlednom rade sa inštaláciou hliníkového plotu dosiahne ohodnotenie celej nehnuteľnostiktoré môže používateľ oceniť v prípade predaja.

Hliník je jedinečný materiál, ktorý má ďalšiu dôležitú vlastnosť, a tou je jeho recyklovateľnosť a opätovné použitie. Je pozoruhodné, že na recykláciu tohto kovu sa spotrebuje len 5 % energie potrebnej na výrobu nového materiálu a že ho možno recyklovať bez straty jeho kvality a typických vlastností. To znamená, že hovoríme o naozaj udržateľný materiál v pravom zmysle slova. Dôsledky tejto skutočnosti sú zrejmé. Znižuje sa potreba ťažby bauxitu, ako aj spotreba energie a vody potrebnej na výrobu. Vďaka tomu je hliník „šampiónom medzi kovmi“ v udržateľnom priemysle.

„Budúcnosť patrí absolventom.“ Toto je obľúbený citát z hry Divadla Járy Cimrmana. Tento fiktívny český génius mal samozrejme opäť pravdu. Ale aj keď citát nepoznáte, všetky presné fakty potvrdzujú jeho platnosť. Hliník je špecifický materiál, ktorý vyniká svojou úžitkovosťou, vzhľadom, finančnou výhodnosťou a šetrnosťou k životnému prostrediu. Preto sa stáva neoddeliteľnou súčasťou všetkých realizácií, ktoré majú svoj pôvod v tvorivých dielňach slávnych súčasných architektov, ako aj v pragmatických myšlienkach racionálnych staviteľov.

Ak teda zvažujete, aký materiál zvoliť pre svoj plot, hliník je nepochybne skvelou voľbou. Získate nielen vynikajúcu úžitkovú a estetickú hodnotu, ale zvýšite aj hodnotu svojej nehnuteľnosti. A to všetko spôsobom, ktorý spĺňa aj tie najprísnejšie environmentálne kritériá.

ALUX Novinky

Produkty

POSUVNÉ BRÁNY S MOTORMI SOMFY

Francúzska skupina spoločností Somfy je už polstoročie lídrom v oblasti riadiacich mechanizmov všetkých druhov. Táto spoločnosť sa môže pochváliť neuveriteľným počtom schválených patentov – od agregácie roliet a markíz až po komplexnú správu inteligentných domov. To je zrejmým dôkazom inovatívneho a priekopníckeho charakteru tejto obchodnej skupiny. Spoločnosť Somfy je tiež jedným z lídrov na trhu v oblasti ovládania vstupných brán. Najmodernejšie technológie, kvalitné materiály, dokonalá funkčnosť a odolnosť sú jeho základnými charakteristikami.

ČÍTAŤ ČLÁNOK
Produkty

Trendy v dizajne plotov na rok 2024

Extrémne dlhá životnosť, minimálna údržba, nízke nároky na podporné konštrukcie – to je len niekoľko z mnohých výhod, ktoré hliníkové ploty prinášajú svojim používateľom. Preto sa stali tak často používaným riešením v bytovej výstavbe, ako aj v komerčnej a priemyselnej sfére. Ich vlastnosti, najmä priaznivý pomer medzi životnosťou a mierou údržby, z nich robia vynikajúcu dlhodobú investíciu.

ČÍTAŤ ČLÁNOK