fbpx

POSUVNÉ BRÁNY S MOTORMI SOMFY

Francúzska skupina spoločností Somfy je už polstoročie lídrom v oblasti riadiacich mechanizmov všetkých druhov. Táto spoločnosť sa môže pochváliť neuveriteľným počtom schválených patentov – od agregácie roliet a markíz až po komplexnú správu inteligentných domov. To je zrejmým dôkazom inovatívneho a priekopníckeho charakteru tejto obchodnej skupiny. Spoločnosť Somfy je tiež jedným z lídrov na trhu v oblasti ovládania vstupných brán. Najmodernejšie technológie, kvalitné materiály, dokonalá funkčnosť a odolnosť sú jeho základnými charakteristikami.

V čom spočíva konkurenčná výhoda spoločnosti Somfy v porovnaní s inými pohonmi?

Výkonný a spoľahlivý motor
Motory Somfy sú navrhnuté tak, aby zvládli pohyb aj tých najťažších brán a zároveň zabezpečili plynulú a tichú prevádzku.

Inteligentný systém
Vďaka možnosti pripojenia k systémom inteligentnej domácnosti možno posuvnú bránu ovládať na diaľku prostredníctvom mobilného telefónu, tabletu alebo počítača.

Bezpečnostné prvky
Integrované bezpečnostné senzory zabezpečujú okamžité zastavenie brány, ak sa dostane do kontaktu s prekážkou.

Jednoduchá inštalácia a údržba
Inštalácia pohonu je rýchla a jednoduchá a údržba si vyžaduje minimálne úsilie.

Odolnosť
Motorizácia Somfy je známa svojou vysokou kvalitou a dlhou životnosťou, čo pre kupujúceho znamená dobrý pomer ceny a kvality.

Komfort používateľa
Možnosť personalizovať nastavenia ovládania vstupu prispôsobuje systém presne vašim potrebám.

Päťročná záruka
Len málo výrobcov sa odváži poskytovať takú dlhú záručnú dobu. Spoločnosť Somfy si je však dostatočne istá.

Záložné napájanie
Kvôli výpadku prúdu sa nemôžete dostať cez bránu bez toho, aby ste vyšli von alebo vošli dovnútra. Záložný zdroj energie vám zabezpečí prejazd aj v tejto krízovej situácii.

Okrem vyššie uvedených všeobecných charakteristík musíme na základe našich skúseností pridať ešte jeden nezanedbateľný detail. Motory Somfy sú riadené neuveriteľne odolným a spoľahlivým regulátorom. Na rozdiel od krehkých tenkých plastových ovládačov s nefunkčnými tlačidlami, ktoré dodávajú niektorí konkurenti, sú ovládače Somfy takmer nezničiteľné. Preto je takmer vylúčené, že by ste bránu nemohli otvoriť kvôli chybnému ovládaču.

Ovládanie posuvnej brány od spoločnosti Somfy možno jednoducho pripojiť k modulu inteligentnej domácnosti od rovnakého výrobcu s názvom TaHoma. Je to pokročilý systém domácej automatizácie, ktorý umožňuje ovládať a monitorovať všetky inteligentné domáce zariadenia z jednej centralizovanej platformy.

ALUX hliníkové ploty - samonosná vjezdová brána barva XII

Vďaka intuitívnej aplikácii pre smartfóny a tablety môžete ovládať svoje zariadenia jediným dotykom prsta, či už ide o rolety, osvetlenie, alarmy alebo termostaty a, samozrejme, posuvné brány. TaHoma umožňuje nastaviť individuálne scenáre a rozvrhy podľa vašich potrieb a životného štýlu. Na rozdiel od mnohých iných inteligentných domácich systémov podporuje TaHoma širokú škálu zariadení a značiek, čo poskytuje väčšiu slobodu pri výbere a kombinovaní rôznych inteligentných riešení.

V prípade posuvných brán vybavených motorom Somfy, ktorý je kompatibilný so systémom TaHoma, môžu používatelia jednoducho pripojiť motor brány k centrálnej jednotke TaHoma pomocou bezdrôtového alebo káblového pripojenia. Prostredníctvom aplikácie TaHoma v smartfóne, tablete alebo počítači môžu konfigurovať nastavenia brány, ako sú plány otvárania a zatvárania, reakcie na pohybové alebo svetelné senzory a ďalšie ovládacie prvky.

ALUX hliníkové ploty - vjezdová brána samonosná II
ALUX hliníkové ploty - vjezdová brána samonosná rozměry

Po nastavení konfigurácie možno bránu otvoriť alebo zatvoriť pomocou aplikácie TaHoma odkiaľkoľvek. Aplikácia tiež umožňuje sledovať stav brány v reálnom čase a nastaviť upozornenia, ak je brána otvorená alebo ak sa zistí neobvyklá aktivita.

Systém TaHoma dokáže definovať automatické scenáre, napríklad otvorenie brány, keď sa k domu priblíži auto, alebo jej automatické zatvorenie v určitom čase večer. Systém umožňuje aj integráciu s ďalšími zariadeniami v domácnosti, ako je vonkajšie osvetlenie a bezpečnostné kamery.

Funkčnosť, pohodlná obsluha, vysoký stupeň bezpečnosti – to všetko je vďaka inovatívnemu prístupu výrobcu zhrnuté v jednom systéme. Sme presvedčení, že spoločnosť Somfy ponúka dokonalé riešenie.

ALUX Novinky

Produkty

Trendy v dizajne plotov na rok 2024

Extrémne dlhá životnosť, minimálna údržba, nízke nároky na podporné konštrukcie – to je len niekoľko z mnohých výhod, ktoré hliníkové ploty prinášajú svojim používateľom. Preto sa stali tak často používaným riešením v bytovej výstavbe, ako aj v komerčnej a priemyselnej sfére. Ich vlastnosti, najmä priaznivý pomer medzi životnosťou a mierou údržby, z nich robia vynikajúcu dlhodobú investíciu.

ČÍTAŤ ČLÁNOK
Produkty

Hliníkový plot – nielen bezpečnosť, ale aj výhodná investícia

Extrémne dlhá životnosť, minimálna údržba, nízke nároky na podporné konštrukcie – to je len niekoľko z mnohých výhod, ktoré hliníkové ploty prinášajú svojim používateľom. Preto sa stali tak často používaným riešením v bytovej výstavbe, ako aj v komerčnej a priemyselnej sfére. Ich vlastnosti, najmä priaznivý pomer medzi životnosťou a mierou údržby, z nich robia vynikajúcu dlhodobú investíciu.

ČÍTAŤ ČLÁNOK