fbpx

[ fotovoltaické ploty ]

Ekologická ochrana pozemkov, ktorá vytvára budúcnosť

Predstavujeme revolučnú novinku na trhu v podobe fotovoltaického plota ALUX, ktorý spája výhody ochrany pôdy s účinnou výrobou elektrickej energie. Tento inovatívny fotovoltaický plot s cenou porovnateľnou s tradičnými hliníkovými plotmi predstavuje ekologické riešenie s veľmi zaujímavým dizajnom. Okrem toho je možné na tento typ plotu čerpať dotácie, čo ho robí ešte dostupnejším. V spoločnosti ALUX ponúkame kompletnú montáž a inštaláciu plotov vrátane solárnych panelov, čo našim zákazníkom zaručuje úplne bezstarostný proces. Fotovoltaický plot sa tak stáva nielen praktickým, ale aj estetickým riešením ochrany vášho majetku, prispieva k zníženiu uhlíkovej stopy a v neposlednom rade dokáže vyrobiť značné množstvo elektrickej energie!

Dotácie na FVE plot až

9 600 EUR

S elektrickým nabíjaním až

12 600 EUR

Záruka lineárneho výkonu

25 rokov

Záruka na výrobok

15 rokov

[ fotovoltaické ploty ]

Dostatok energie pre celú domácnosť

Fotovoltaický hliníkový plot je inovatívne a ekologické riešenie na využívanie slnečnej energie. Jeho hlavnou vlastnosťou je kombinácia funkčnosti plota s efektívnym využitím solárnych panelov. Hoci v letných mesiacoch môže byť výnos fotovoltaických plotov o niečo nižší ako výnos strešných solárnych panelov, v zimných mesiacoch majú fotovoltaické ploty navrch. Hliníkový materiál navyše prispieva k dlhej životnosti a nenáročnej údržbe, pričom recyklovateľnosť hliníka zaručuje, že tento fotovoltaický plot je ekologickým riešením. Tento plot je nielen esteticky príťažlivou alternatívou k tradičným plotom, ale aj spôsobom, ako znížiť náklady na energiu a uhlíkovú stopu domu alebo komerčnej budovy.

[ fotovoltaické ploty ]

Ako to funguje?

Fotovoltaický hliníkový plot funguje na princípe premeny slnečnej energie na elektrickú prostredníctvom solárnych panelov integrovaných do konštrukcie hliníkového plota. Tieto solárne panely obsahujú polovodičové materiály, ktoré reagujú na dopadajúce slnečné svetlo a generujú elektrický prúd. Elektrická energia vyrobená fotovoltaickým plotom je jednosmerný prúd (DC) a na použitie v domácnosti alebo komerčnej budove sa musí premeniť na striedavý prúd (AC) prostredníctvom meniča.

Vyrobená elektrická energia sa môže priamo spotrebovať, alebo ak je výroba energie vyššia ako jej skutočná spotreba, prebytočná energia sa môže uložiť do systému skladovania energie, napríklad do batériového systému. Tento uskladnený zdroj energie sa môže neskôr využiť v čase nižšieho výkonu solárnych panelov alebo v noci. V niektorých prípadoch je tiež možné prebytočnú energiu predať späť do verejnej elektrickej siete a dosiahnuť tak ďalšie úspory. Fotovoltaický hliníkový plot tak poskytuje používateľom ekologický a efektívny zdroj energie, znižuje náklady na energiu a prispieva k znižovaniu uhlíkovej stopy.

[ fotovoltaické ploty ]

Účinnosť fotovoltaického plota v praxi

Fotovoltaický plot s celkovým výkonom 5 kWp, čo zodpovedá 12 panelom, predstavuje účinné a ekologické riešenie výroby elektrickej energie. Vďaka inovatívnemu dizajnu a optimalizovanej konštrukcii dokáže tento fotovoltaický plot vyrobiť až 3,5 MWh energie ročne. Táto hodnota zahŕňa potenciálne výkyvy výkonu spôsobené klimatickými podmienkami, zatienením alebo údržbou panelov. Zaujímavosťou je, že 3,5 MWh ročne zodpovedá priemernej ročnej spotrebe elektrickej energie českej rodiny. Fotovoltaický plot tak ponúka domácnostiam možnosť pokryť celú svoju spotrebu elektrickej energie z obnoviteľného zdroja, čím pomáha znižovať ich uhlíkovú stopu a podporovať udržateľný životný štýl.

[ fotovoltaické ploty ]

Používanie elektrickej energie

Elektrická energia vyrobená z fotovoltaického plota ponúka široké možnosti využitia pre dom a okolie. Táto čistá a obnoviteľná energia môže poháňať bežné domáce spotrebiče, ako sú chladničky, práčky, umývačky riadu a televízory, čím sa znížia náklady na energiu a závislosť od dodávateľov elektriny. Okrem toho sa elektrická energia môže používať napr. na. na vyhrievanie bazéna, čím sa zvyšuje komfort a predlžuje jeho používanie počas chladnejších mesiacov.

Fotovoltaický plot poskytuje energiu aj pre vonkajšie osvetlenie a záhradné zariadenia, ako sú zavlažovacie systémy a čerpadlá. Okrem toho, ak je domácnosť vybavená elektrickým alebo hybridným vozidlom, energia z plota sa môže použiť na jeho nabíjanie a prispieť tak k ekologickejšiemu spôsobu dopravy.

Opýtajte sa na ploty ALUX ešte dnes a získajte dokonalé súkromie pre svoj dom alebo záhradu!

[ fotovoltaické ploty ]

Pracujeme s majstrami svojho remesla

V snahe ponúknuť našim zákazníkom prvotriedne fotovoltaické ploty spolupracujeme s majstrami svojho remesla. Panely pre naše ploty vyrába renomovaná spoločnosť Trina Solar, celosvetovo uznávaný výrobca solárnych panelov s dlhoročnou tradíciou a skúsenosťami v tomto odvetví. Naša spolupráca so spoločnosťou Trina Solar zaručuje vysokú kvalitu, účinnosť a spoľahlivosť našich fotovoltaických plotov. Pri vývoji a profesionálnom návrhu riešení na mieru sa spoliehame na českú spoločnosť ILIOS, ktorá je známa svojím profesionálnym prístupom, inováciami a špičkovým technologickým know-how. Vďaka týmto strategickým partnerstvám môžeme našim zákazníkom ponúknuť hliníkové fotovoltaické ploty, ktoré spájajú kvalitu, účinnosť a trvanlivosť s miestnym servisom a podporou.

[ kontaktujte nás ]

Formulár na dopyt